Nasze ogrody

W Okręgu są 121 Rodzinne Ogrody Działkowe, które zajmują łączną powierzchni ponad 1388 ha. Znajduje się w nich 29140 działek z czego 25803 jest użytkowanych. Lokalizacja naszych ogrodów to południowa część województwa Lubuskiego, od Świebodzina na północy po Szprotawę i Wschowę na południowym wschodzie. Okręgowy Zarząd liczy sobie 30 osób, z czego 8 osób działa w prezydium OZ. W biurze Okręgowego Zarządu zatrudnionych jest 5 osób.

Najstarszy Rodzinny Ogród Działkowy „Kolejarz” znajduje się w Zbąszynku, założony został w 1952 z inicjatywy Polskich Kolei Państwowych, zajmuje powierzchnie około 21 ha.

Najmłodszym ogrodem w Okręgu jest ROD „Zabobrze” w Szprotawie, który został wpisany do rejestru ROD w 2004 roku.

Największy Rodzinny Ogród Działkowy to ROD „Sawanna” w Ochli (48,97 ha, 654 działki), „Związkowiec” we Wschowie (39,95 ha, 856 działek)

Najmniejsze Rodzinne Ogrody Działkowe to ROD „Polska Wełna” w Zielonej Górze (2,20 ha, 51 działek) i ROD „Kolejarz” w Lubsku (2,36 ha, 53 działki).

Okręgowy Zarząd

Marian Pasiński „Słowackiego” Zielona Góra – prezes
Joanna Mikołajczyk „35-lecia” Zielona Góra – I wiceprezes
Karol Wojtysiak „Zacisze” Żagań- wiceprezes
Stanisław Reska „Na Skarpie” Zielona Góra – sekretarz
Zdzisława Kasprolewicz „Flora” Żary – skarbnik
Franciszek Misiopecki „Zabobrze” Szprotawa – członek OZ
Tadeusz Traczyński „1000 lecia” Świebodzin – członek OZ
Jan Majewski „Przodownik” Zielona Góra – członek OZ 

Ryszard Lipiński „Odra” Nowa Sól – członek OZ

Okręgowa Rada

Krzysztof Andrzejewski „Wiarus” Wilkanowo – członek OR

Grzegorz WoźniakKolejarz” Zbąszynek – członek OR

Franciszek Bors „Związkowiec” Żary – członek OR

Bogumiła Czerkawska „Kolejarz” Z.Góra – członek OR

Ryszard Dudkowiak „Sławianka” Sława – członek OR

Bolesław Perdziak „Mickiewicza” Kożuchów – członek OR

Jan Gwóźdź „Przylesie” Sulechów – członek OR

Stanisław Gratka „Chopina” Nowa Sól – członek OR

Jan Karpiński „Oaza” Żary – członek OR

Zdzisława Kasprolewicz „Flora” Żary

Władysław Kosiada „Jutrzenka” Lubsko – członek OR

Jan Zelek „Polska Wełna” Zielona Góra – członek OR

Ryszard Lipiński „Odra” Nowa Sól – członek OR

Jan Skóra „Zorza” Gubin – członek OR

Joanna Mikołajczyk „35-lecie” Zielona Góra – członek OR

Jan Majewski „Przodownik” Zielona Góra – członek OR

Franciszek Misiopecki „Zabobrze” Szprotawa – członek OR

Rafał Jaworski „22 Lipca” Zielona Góra – członek OR

Bożena Majchrzak „Leśne Oczko” Nowy Kisielin – członek OR

Zbigniew Napierała „Zamecko” Świebodzin – członek OR

Marian Pasiński „Słowackiego” Zielona Góra – członek OR

Stanisław Reska „Na Skarpie” Zielona Góra –  członek OR

Henryk Rodak „Związkowiec” Wschowa – członek OR

Tadeusz Traczyński „1000lecia” Świebodzin – członek OR

Barbara Dzieciuch „100-lecia” Krosno Odrzańskie – członek

Jerzy Wogralik „Sawanna” Ochla – członek OR

Karol Wojtysiak „Zacisze” Żagań – członek OR

Sławomir Wziętek „Wilkanów” Wilkanowo – członek OR

Paulina Martyniuk im. M. Kopernika w Nowej Soli

OR

Okręgowa Komisja Rewizyjna

Kazimiera Daiksler „Słowackiego” Zielona Góra – przewodnicząca
Gabriela Sołtysiak „Sawanna” Ochla – wiceprzewodnicząca
Kazimierz Jezierski „Promień” Sulechów – wiceprzewodniczący
Helena Glonek-Matysik „Związkowiec” Zielona Góra – sekretarz
Jan Tyra „Relaks I” Żary – członek
Zofia Grzeszczyszyn „Zacisze” Żagań – członek
Czesław Bąk „Marzenie Zielona Gora”członek
Lilianna Jankowska „Dozamet” Nowa Sól – członek
Anna Krzywińska „Lilia” Zielona Góra – członek